Astef halsband guld

1 411 kr

Material:

316L rostfritt stål

Veredelung:

18K guldpläterad

Farbe:

guld

Kettenlänge:

50 cm

Beskrivning
Astef Halsband Gold från L'Amotion är en symbol för elegans och modern design. Tillverkat av högkvalitativt 316L rostfritt stål, erbjuder detta smycke utmärkt hållbarhet och motståndskraft mot korrosion. Den utsökta 18K guldpläteringen ger kedjan en lyxig glans, vilket ytterligare framhävs av de exakt inställda, gnistrande zirkonstenarna. De rena linjerna och jämna arrangemanget av stenarna säkerställer en tidlös stil som kan bäras både vid formella tillfällen och i vardagen. Detta halsband är inte bara en accessoar, utan ett uttalande om kvalitet och fin smak.
Funktioner och Fördelar

• Högkvalitativt material: Astef-halsbandet är tillverkat av 316L rostfritt stål, känt för sin hållbarhet och korrosionsbeständighet.
• Elegant finish: Med 18K guldplätering ger halsbandet en lyxig glans och ett högkvalitativt utseende.
• Hypoallergen: 316L rostfritt stål är känt för sin hudtolerans, vilket minimerar risken för hudirritation.
• Mångsidighet: Den eleganta designen hos Astef Halsband Gold gör det till ett lämpligt tillbehör för många tillfällen.
• Långvarig glans: Guldpläteringen i kombination med det robusta rostfria stålet säkerställer varaktig glans och minimalt slitage över tiden.

material

• Material: Astef-halsbandet är tillverkat av högkvalitativt 316L rostfritt stål, känt för sin hållbarhet och korrosionsbeständighet.
• Färg: Halsbandet presenteras i en lyxig guldton som uppnås genom 18K guldplätering, vilket ger det en varm och rik attraktion.
• Design: Designen har en klassisk tennishalsbandsestetik, med en kontinuerlig rad av exakt inställda klara kristaller som ger en kontinuerlig glans.
• Ytfinish: Kedjans yta är polerad, vilket ger den en blank och spegelliknande glans och understryker smyckets elegans.
• Estetisk dragningskraft: Kombinationen av den glänsande guldfinishen och gnistrande kristaller ger Astef-halsbandet en utsökt och sofistikerad look som passar både till vardags och vid speciella tillfällen.

Skötselråd

Skötselråd för Astef-halsbandet guld från L'Amotion:

1. Rengöring: Använd en mjuk, luddfri trasa för att rengöra halsbandet regelbundet för att ta bort fingeravtryck, damm eller smuts. Undvik starka kemikalier eller slipmedel som kan skada guldplätering.

2. Undvik kontakt med kemikalier: Utsätt inte halsbandet för parfymer, hårsprayer, lotioner eller andra kemikalier som kan angripa och slita ner guldplätering.

3. Sätt på smycken sist: För att minimera exponeringen för kemikalier, sätt på halsbandet som det sista steget i din stylingrutin.

4. Förvaring: Förvara halsbandet på ett torrt ställe, gärna i en smyckeskrin eller påse för att undvika repor och skydda guldplätering.

5. Bär: Undvik att bära halsbandet när du duschar, badar, simmar eller tränar för att undvika kontakt med vatten och svett, vilket kan påverka guldplätering.

6. Ingen mekanisk påfrestning: Skydda halsbandet från stötar och repor, eftersom mekanisk påverkan kan skada guldpläteringen.

Genom att följa dessa skötselråd kan du hjälpa L'Amotion Astef Halsband Guld att behålla sin skönhet och glans under en längre tid.

Astef halsband guld

1 411 kr

Mångsidig design för alla tillfällen

Snabb och säker leverans

Enkla returer och byten

Fri från gifter och allergivänlig

Untitled Product 96__2023-12-14-16-57-08.jpg

WiFi halsband svart

813 kr
2 varianter
Untitled Product 97__2023-12-14-16-59-49-2.jpg

WiFi halsband vit

813 kr
2 varianter
Untitled Product 77__2023-12-14-11-45-11.jpg

5 % rabatt på din första beställning när du prenumererar på nyhetsbrevet.

kundvagn